Všechny kategorie

Domů> vědomosti

Snímatelná částečná protéza

29. 2022

Snímatelná částečná náhrada je náhrada částečně chybějícího zubu, kterou může pacient odstranit a nosit. Protézy především udržují polohu protéz v chrupu pomocí přidržovacích zařízení a základny jako jsou spony upevněné na zbývajících přirozených zubech a použijte přirozené zuby a zbývající alveolus v bezzubé oblasti jako podpora pro obnovu anatomického tvaru a fyziologické funkce chybějících zubů a jejich okolních defektních tkání.

Odnímatelná částečná protéza

Výhody a nevýhody snímatelných částečných náhrad

Ve srovnání s fixními protézami je výhodou snímatelných částečných náhrad, že mají širokou škálu indikací. Mnoho situací že nejsou vhodné pro fixní zubní protézy lze opravit snímatelnými částečnými náhradami, např. velký počet chybějících zubů, neuspokojivý stav parodontu pilířových zubů a tkáňové defekty. Snímatelné částečné pilíře protézy nevyžadují tolik broušení jako fixní pilíře protézy. Ve srovnání s fixními zubními protézami jsou snímatelné částečné protézy levnější a lze je opravit po poškození zubní náhrady. Po chybějících zubech v některých částech lze k původním protézám přidat umělé zuby.

Nevýhodou snímatelných částečných náhrad je, že náhrady jsou velké a pokrývají velké množství normálních tkání. Při prvním nošení často způsobují nevolnost, nepohodlí a nezřetelnou výslovnost. Zbytky jídla a měkké šupiny jsou snadno se hromadíd mezi zubní protézy a přirozené zuby a tkáně. Zubní protézy musí být odstraněny a očištěno opakovaně každý den. Ojinak to ovlivní zdraví zbývajících zubů. Funkční obnova snímatelných částečných náhrad není tak dobrá jako u fixních náhrad.

可摘义齿


Pro více informací kontaktujte:

Anthony Tang

Generální ředitel

Biokeramika Bloomden

+86 176 5248 6857

E-mail Anthony Tang