Všechny kategorie

Domů> vědomosti

Bloomden materiály pro Dental Bridge

04. 2022

Typy zubních můstků

Zubní můstek přemosťuje mezery mezi zuby pomocí korunek nebo křidélek, které drží můstek na místě. Existují tři typy zubních můstků:

 

Tradiční most: Nejčastěji používaný most, tradiční most se skládá ze dvou korun a až tří mostů. Korunka je připevněna ke dvěma zdravým zubům na obou stranách mezery, kde můstek visí.

Cantilever Bridge: Tato možnost obsahuje pouze jednu korunu a až tři mosty. Konzolové můstky jsou nutné, když sousední zuby již mají korunky, pacient má vedle chybějícího zubu pouze jeden zub nebo když je to esteticky nejpřínosnější.

Můstky podporované implantáty: Namísto použití zdravých zubů k podpoře můstku jej implantáty drží na místě. Jedná se o nejodolnější a nejtrvanlivější možnost zubního můstku.

DSC_0250 

Zubní můstek

 

Výhody zubního můstku

Zde jsou výhody výběru můstku před zubními protézami nebo implantáty:

Zubní můstky nevyžadují operaci. Pokud nemáte na svém místě můstek podporovaný implantátem, nebudete potřebovat operaci k obnovení vašeho úsměvu. Tradiční můstky, konzolové můstky a můstky Maryland jsou rychlé a snadné ambulantní zákroky, které lze provést najednou a nevyžadují dlouhodobé hojení.

Zubní můstky jsou cenově dostupnější než implantáty. Rozpočet je něco, co většina lidí zvažuje, když přijde na zubní náhrady. Můstky jsou mnohem levnější, protože nevyžadují chirurgický zákrok nebo jsou stejně přesné jako zubní implantáty.

Zubní můstky jsou bezpečnější než zubní protézy. Pacienti se zubní protézou si často stěžují, že se jim zubní protéza při jídle nebo mluvení pohybuje nebo vypadává. Můstky se připevňují k jiným zubům nebo implantátům, nikoli k dásním.

Můstky vypadají a působí realističtěji než zubní protézy. Stejně tak se zubní protézy často pohybují v ústech, což je pro pacienta nepříjemné, ale pro jeho okolí je to patrné. Zubní můstky vypadají a působí spíše jako přirozené zuby, takže téměř nikdo nepozná, že nejsou skutečné!

 

Jaký materiál je nejlepší pro zubní můstek

 S přibývajícím věkem našich zubů může narůstat potřeba můstků, kterými se chybějící zuby nahrazují.

Náš Bloomden nabízí našim zákazníkům výběr můstkových materiálů včetně: PEEK (Polyetheretherketone), PMMA, Wax, Zirconia.

 

1. PEEK bloky

 Ve srovnání s tradičními materiály má PEEK obrovské výhody. Má vysoký poměr pevnosti k hmotnosti a elastické vlastnosti podobné lidské kosti. Má nulovou rychlost koroze, velmi nízkou absorpci vody a je radiolucentní, což znamená, že je neviditelný pro rentgenové záření. Existuje také málo nebo žádné zprávy o alergických reakcích u pacientů. PEEK má přirozenou, nekontrastní barvu, což znamená, že vypadá přirozeněji v ústech pacienta, a protože může být digitálně navržen a vyroben, zubní protézy vyrobené z PEEKu mají vynikající přesnost a padnutí. Oproti kovovým implantátům je PEEK výhodný, protože eliminuje jakoukoli kovovou pachuť a je méně citlivý na jakékoli teplotní změny způsobené stravou.

peek 

Bloky PEEK

 

PEEK má mnoho dalších výhod, včetně:

Lze digitálně zkonstruovat a vyfrézovat tak, aby přesně odpovídala pacientovým ústům

Žádná tepelná ani elektrická vodivost

Žádná bolest nebo podráždění pacienta

Robustní, teplota tání 340°C

Odolný proti skvrnám

Lehké, takže se pacienty snadno nosí

Okamžitě absorbuje tělesné teplo a působí "přirozeně"

 

2. Zubní PMMA bloky

Dentální PMMA je také jednou z možností pro zubní můstky.

Konvenční PMMA: používá se při výrobě různých dočasných zubních náhrad, včetně složitých struktur, jako jsou implantáty nebo můstky.

Flexibilní PMMA: vysoká pevnost v tahu a ohybu pro částečné snímatelné výztužné rámy protézy, dočasné náhrady.

Vícevrstvé Pmma: je to estetický dočasný materiál, který kombinuje více než pět vrstev barvy, aby výplním poskytl maximálně přirozený vzhled.

Čirý PMMA: je ideální pro výrobu zubních můstků.

 

3. Voskové bloky

Voskové bloky se často používají k ochraně rovnátek před podrážděním měkkých tkání dutiny ústní, lze je také použítdělat zubní mosty.

QQ fotografie 20220630142605 

Bloky Bloomden Wax

4. Zirkonové bloky

Estetika: Celokeramická náhrada zubů má realistický a krásný vzhled a barva je podobná přirozeným zubům. Nejdůležitější je, aby celokeramické zuby měly dobrou průhlednost a lomivost a na krčku zubu nebyly černé čáry, takže krček zubu může dosáhnout i dobrého estetického efektu, který nelze zachytit s obyčejnými porcelánovými zuby.

Biokompatibilita: Zirkony pro lékařské a dentální aplikace mají vynikající vlastnosti z hlediska biologické bezpečnosti. V průběhu let velké množství experimentálních a klinických případů prokázalo, že oxid zirkoničitý nemá žádné toxické poškození buněk kostí a měkkých tkání a neexistují žádné zprávy o alergických reakcích.

Vysoká pevnost a hustota:

(1) Zirkonová keramika je yttriem stabilizovaná zirkoniová keramika s vysokou pevností v ohybu. V současné době pevnost materiálů registrovaných v Číně dosáhla 900MPa, zatímco národní norma pro dentální materiály je 100MPa.

(2) Pevnost materiálu zirkonia umožňuje lékařům dosáhnout ve srovnání s jinými celokeramickými náhradními materiály extrémně vysoké pevnosti bez nadměrného obrušování skutečných zubů pacienta. Mezi nimi celokeramická plus-yttrium a plus-stabilizovaný oxid zirkoničitý je také známý jako keramická ocel.

Přesnost: Výroba se provádí pomocí počítačem podporovaného návrhu, laserového skenování a počítačově programovaného broušení. Zaručuje přesnost lisovaného krytu a vynikající těsnost hran, díky čemuž porcelánový zub perfektně sedí na abutmentu v ústech pacienta.

Nízká radioaktivita: Normy Státního úřadu pro potraviny a léčiva mají přísné normy pro všechny keramické materiály na trhu a jako zdravotnické materiály je lze použít pouze po splnění požadavků radiologických experimentů. Požadavky jsou kladeny nejen na oxid zirkoničitý, ale také na dekorativní porcelán, oxid hlinitý, sklokeramiku atd. Experimenty ukazují, že radioaktivita prášku čistého oxidu zirkoničitého je nejen nižší než u sklokeramiky, ale také nižší než u lidské kostní tkáně.

 

Bloomden Dental zirkonový blok

 

Najděte tu správnou náhradu pro váš úsměv

Nejvhodnější materiál můstku si můžete vybrat podle svých potřeb pod vedením svého lékaře. Lepší důvěra, lepší úsměv. Jsme odhodláni poskytnout vám ten nejlepší možný úsměv. Pokud potřebujete dentální materiály, kontaktujte nás.

případ 

V klinickém případě byly použity materiály Bloomden


Pro více informací kontaktujte:

Anthony Tang

Generální ředitel

Biokeramika Bloomden

+86 176 5248 6857

E-mail Anthony Tang