Všechny kategorie

Domů> vědomosti

Klasifikace snímatelných částečných protéz

05

Klasifikace podle struktury a materiálu

1. Odlévané stentované protézy

Hlavní konstrukcí zubní protézy je integrálně litý kovový držák a struktury, jako jsou umělé zuby a základny, jsou připevněny k odlévanému držáku. Běžně používané kovové materiály jsou slitina kobaltu a chrómu a kovový titan.

2. lepené zubní protézy

Umělé zuby protézy a pojistný kroužek a další struktury jsou spojeny do jednoho celku plastovou základnou. Materiálem je methylmethakrylát.

Odnímatelná částečná protéza

Klasifikace podporou

1. Zubní protézy

Když thchybí několik zubů a před a po chybějících zubech jsou relativně stabilní zbývající zuby, okluzní síla umělých zubů je nesena přirozenými zuby před a za chybějícími zuby. Zubní protézy mají dobrou retenci, stabilitu a podporu a efekt obnovy je dobrý.

2. Hybridní podpůrné zubní protézy

Když za bezzubou oblastí nezůstávají žádné zuby nebo je počet chybějících zubů velký a mezera je dlouhá, tOkluzní síla nesená umělými zuby protézy je částečně nesena přirozenými zuby sousedícími s mezerou a druhá část je nesena alveolárním výběžkem krytým základnou protézy. To znamená, že okluzní síla je sdílena přirozenými zuby a alveolárním výběžkem. Takové zubní protézy jsou náchylné k nestabilním jevům, jako je deformace a rotace, přilehlé abutmenty volné mezery jsou náchylné k poškození torzí a alveolární výběžek je náchylný k resorpci kosti a citlivosti sliznice. Regenerační účinky nejsou tak dobré jako zubní protézy.

3. Zubní protézy na podporu sliznic

Když chybí příliš mnoho zubů a stav parodontu zbývajících zubů je špatný a nemůže poskytnout oporu, okluzní síla umělých zubů protézy je zcela nesena alveolárním hřebenem pod základnou protézy. Reparační účinek zubních protéz s podporou sliznice není dobrý a je náchylný k citlivosti a resorpci kostí. Rozsah základny by měl být co nejvíce rozšířen, aby se rozptýlila okluzní síla.


Pro více informací kontaktujte:

Anthony Tang

Generální ředitel

Biokeramika Bloomden

+86 176 5248 6857

E-mail Anthony Tang