Všechny kategorie

Domů> vědomosti

Rozlišení mělkých kazů, středních kazů a hlubokých kazů

18

mělký kaz, střední kaz a hluboký kaz jsou různá stádia progrese kazu. Zubní kaz je způsoben v některých případech bakteriálním poškozením zubní tkáně, což způsobuje poškození tvrdé tkáně zubu. Tři úrovně mělké, střední a hluboké označují mělké, střední a hluboké vytvoření dutiny. Čím hlouběji je, tím blíže je k dřeňové tkáni.Někteřípodrobnosti takto:

1. V případě mělkého kazu se kaz vyskytuje pouze ve sklovině a pacient nemá pocit tepla a chladuIPokud se kaz vyskytuje u kořene zubu, kaz se vyskytuje v cementu a může dojít k mírnému nepohodlí z tepla a chladu.

2. Když je kaz uprostřed, kaz postoupil do dentinu uvnitř skloviny. Pokud je dentin poškozen, může dojít k přechodnému nepohodlí. Někteří pacienti se středním kazem nemají žádné subjektivní příznaky.

3. Hluboký kaz je již velmi hluboký a vyskytuje se v hlubokých vrstvách dentinu. Stimulace chladem a teplem je zjevnější. Pokud například vypijete doušek studené vody a bolí vás zub, znamená to, že zub může mít hluboký kaz. To znamená, že pacient necítí bolest zubů, ale lékař po prohlídce zjistil spoustu závad, ale sám pacient si neuvědomil, že je třeba často provádět ústní vyšetření, aby se odstranil kaz ve stavumělkýkaz.

IMG_3226

Pro více informací kontaktujte:

Anthony Tang

Generální ředitel

Biokeramika Bloomden

+86 176 5248 6857

E-mail Anthony Tang