Všechny kategorie

Domů> vědomosti

Způsobuje oxid zirkoničitý nadměrné opotřebení?

14. 2022

S rozvojem ústních materiálů a zvyšující se poptávkou po estetice se v posledních letech stala zirkoniová náhrada základním pilířem celokeramických náhrad. Zejména v posledních letech, s rozvojem vysoce transparentních a ultratransparentních zirkonů, tyto zirkonové materiály postupně přiměly lékaře a pacienty více Mnozí si ji volí jako jednomateriálovou plnou korunku (běžně známou jako: plná zirkonová korunka).

 

Celá zirkoniová korunka má mnoho zřejmých výhod díky svému samotnému materiálu, jako jsou: dobrá pevnost, vysoká tvrdost, dobrá odolnost proti opotřebení a tak dále. Mnoho lékařů se však domnívá, že zirkonový materiál se díky své vyšší tvrdosti a pevnosti bude velmi opotřebovávat na přirozenou zubní sklovinu a dokonce i další náhrady opačné čelisti.

 

Ale je to opravdu tak?

 

Zirkonie je skutečně velmi tvrdý materiál. Lidé si mohou často intuitivně myslet, že vyšší tvrdost musí mít za následek větší opotřebení skloviny. O výsledku opotřebení však rozhoduje především hladkost materiálu. Hladký povrch nezpůsobuje nadměrné opotřebení, protože mezi dvěma opotřebovanými předměty není mnoho mechanického spojení.


Pro více informací kontaktujte:

Anthony Tang

Generální ředitel

Biokeramika Bloomden

+86 176 5248 6857

E-mail Anthony Tang