Všechny kategorie

Domů> vědomosti

Tři způsoby spojení korunky a pilíře zubního implantátu

22. 2022

Všichni jsme slyšeli o zubních implantátech, ale pokud jde o strukturu zubních implantátů, odhaduje se, že mnoho lidí o ní mnoho neví. Ve skutečnosti zubní implantáty nejsou celý implantát, ale skládají se ze tří částí: kořene, pilíře a korunky. Spojení mezi korunkou a abutmentem je důležitým krokem v operaci implantátu. Kvalita spojení hraje klíčovou roli v úspěchu či neúspěchu implantátu, jak je tedy spojena korunka a abutment implantátu?

Opěra

Existují tři typy běžně používaných způsobů připojení:

(1) Lepení: Použijte zinkofosfátový cement, samotuhnoucí pryskyřici atd. k upevnění nástavby k abutmentu implantátu. Pokud je v tomto okamžiku také protéza integrována s nástavbou, vytvoří se pevná korunka a náhrada můstku. Výhodou tohoto způsobu připojení je snadná obsluha a dobrý retenční účinek. Nevýhodou je, že jakmile dojde k problému, je nutné náhradu zničit, než ji lze rozebrat.

(2) Šroubové spojení: Horní konstrukce je připevněna k abutmentu implantátu pomocí prefabrikovaných šroubů. Pacient si jej nemůže sám sundat a nosit. Může fungovat jako pevná zubní protéza. Když nastanou problémy, lékař jej může odstranit a může být pravidelně odstraňován pro důkladné čištění dásní.

        (3) Snímatelné spojení: Zubní náhrada získává retenční sílu pomocí dvojitých korunek, různých nástavců (svorka na tyč, kanálek ​​na šroub, kulová spona), magnetické nástavce atd. Pacient ji může nosit samostatně a stát se snímatelnou náhradou. Část přidržovače je často stále potřeba připevnit k podpěře pevným způsobem. 


Pro více informací kontaktujte:

Anthony Tang

Generální ředitel

Biokeramika Bloomden

+86 176 5248 6857

E-mail Anthony Tang